wtorek, 9 czerwca 2009

SPOTKANIE 16: WODNE ZAMIESZANIE - JAK MIESZAĆ I ROZDZIELAĆ - MIESZANIE I ROZDZIELANIE.

Dnia 9 czerwca 2009r. odbyło się nasze, już ostatnie spotkanie. Każdy z nas przygotował własną oczyszczalnie, przez którą później przelewaliśmy roztwór. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące =)




SPOTKANIE 15: GLOBALIZACJA: SZANSE I ZAGROŻENIA.

8 czerwca 2009r. spotkaliśmy się po raz 15. Na tych zajęciach rozmawialiśmy na temat globalizacji, kto jest za i przeciw globalizacji. Rozwiązywaliśmy test "Globalne bingo" oraz bawiliśmy się w "Myślące kapelusze". Wyjaśniliśmy co to znaczy globalizacja.
Globalizacja -
jest pojęciem używanym do opisywania zmian w społeczeństwach i gospodarce światowej, które wynikają z gwałtownego wzrostu międzynarodowej wymiany handlowej i kulturowej. Opisuje zwiększenie wymiany informacyjnej, przyśpieszenie i spadek cen transportu, a także wzrost handlu międzynarodowego oraz inwestycji zagranicznych spowodowanych znoszeniem barier oraz rosnących współzależności między państami.

sobota, 6 czerwca 2009

SPOTKANIE 14: UNIA EUROPEJSKA, UNIA WALUTOWA ; EURO...

Po raz 14. spotkaliśmy się 5.06.09. Dyskutowaliśmy na temat Unii Europejskiej...więc zatem co to jest ta Unia Europejska?Otóż Unia Europejska to związek państw europejskich, utworzony na mocy Traktatu z Maastricht przez państwa-członków Wspólnot Europejskich (Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej), czyli Belgię, Danię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Luksemburg, Niemcy, Portugalię, Włochy i Wielką Brytanię. 1 stycznia 1995 członkami UE zostały: Austria, Finlandia i Szwecja, a 1 maja 2004 UE przyjęła 10 państw z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej: Czechy, Cypr, Estonię, Litwę, Łotwę, Maltę, Polskę, Słowację, Słowenię i Węgry.
Główne cele Unii to: zapewnienie bezpieczeństwa, stabilnego wzrostu gospodarczego, rozwoju społecznego oraz ochrona praw i wolności obywateli. W jej ramach poszczególne państwa członkowskie rozwijają współpracę w takich dziedzinach, jak: gospodarka, wymiar sprawiedliwości, transport, rolnictwo, energetyka, handel, kultura, transport czy sprawy socjalne. Koordynacji ulega też stopniowo sfera obronności i polityki zagranicznej.

Mapa państw, które wchodzą w skład Unii Europejskiej:




Flaga UE:



Waluta UE:



wtorek, 2 czerwca 2009

SPOTKANIE 13: W KIESZONKOWYM OGRODZIE. TAJEMNICE KIEŁKOWANIA I WZRASTANIA ROŚLIN - KIEŁKOWANIE I WZRASTANIE.








SPOTKANIE 12: GRA ACQUIRE.

1 czerwca 2009r. odbyły się nasze zajęcia, na których graliśmy w edukacyjną grę ACQUIRE. Dzięki tej grze mogliśmy nie co więcej dowiedzieć się o kupnie akcji. Każdy z nas bawił się świetnie ;)

SPOTKANIE 11: JAK MIESZAĆ I ROZDZIELAĆ WODNE ZAMIESZANIE. SPORZĄDZANIE MIESZANIN.

Nasze 11. zajęcia odpracowywaliśmy 28.05 za dzień 19.05.09 ponieważ nasza pani była niestety chora:(( W każdym bądź razie zajęcia się odbyły. Mieszaliśmy i rozdzielaliśmy różne mieszaniny oraz sporządzaliśmy roztwory nasycone i nienasycone ( np. woda + sól kuchenna, woda + gleba, woda + olej ).

SPOTKANIE 10: HANDEL MIĘDZYNARODOWY - EKSPORT, IMPORT.

Dnia 26 maja 2009r. spotkaliśmy się na zajęciach, na których dyskutowaliśmy na temat handlu międzynarodowego, o jego wadach, zaletach. Jak również co to jest eksport i import, a mianowicie:
eksport - jest to wywóz za granicę dóbr, które zostały wytworzone w danym kraju,
import - przywóz towarów, usług z zagranicy w celu wykorzystania ich na rynku wewnętrznym.

Dodatkowo zapisywaliśmy, co eksportuje i importuje Polska.